Podle rakouského ministra financí Gernota blumei náklady na kompenzace za výpadek tržeb pro firmy, které musely zavřít během lockdownu, dosáhnou celkem až dvě miliardy eur.
„Tyto náklady se budou pohybovat od 1,5 miliardy po 2 miliardy eur,“ řekl Blümel na tiskové konferenci.
Firmy budou mít nárok až na 80 procent tržeb z loňského listopadu. Restaurace, bary, hotely, ale také kina, divadla či fitness centra a další provozy musí zůstat zavřené do konce listopadu.

Rakouská vláda zavedla od úterý druhý plošný uzamčení, který má zastavit rychlé šíření nového koronavirus a který by měl platit do konce listopadu.

